78-111 Ustronie Morskie
ul. Ku Słońcu 8
tel.: 605 606 002
Ośrodek Wypoczynku
Rodzinnego

BON TURYSTYCZNY

Uprzejmie informujemy, iż nasz Ośrodek realizuje płatności przy pomocy BONU TURTSTYCZNEGO.

Zasady płatności Bonem Turystycznym.

Bonem turystycznym można dokonać płatności wyłącznie "za pobyt" ( jako zadatek nie).
W przypadku płatności za pobyt opłata bonem nie różni się niczym od płatności gotówką i jest dokonywana przy zameldowaniu.
Jeżeli Gość dokonuje płatności Bonem Turystycznym w kwocie która nie pokrywa całości kwoty, to brakującą część opłaty wnosi gotówką również przy zameldowaniu.

UWAGA!. Do dokonania płatności niezbędny jest indywidualny

"KOD OBSŁUGI PŁATNOŚCI"
( ABCD-1234-EFGH-5678 )

dostepny na platformie ZUS jedynie dla właściciela Bonu.
To bardzo ważne, bo jedynie tym kodem można uruchomić płatność. Sam numer Bonu jako taki nie jest podstawą płatności i nie jest do niczego potrzebny.

Przepraszamy, ale brak skutecznego dokonania płatności Bonem Turystycznym przy zameldowaniu Gościa traktowany jest jak brak opłaty za pobyt i jest podstawą do odmowy świadczenia usługi dokładnie tak samo jak przy braku opłaty gotówką.
W takim przypadku Gość może dokonać opłaty gotówką, a po ewentualnym wyjasnieniu trudności z kodem w kolejnych dniach ( ale w czasie trwania pobytu )  dokonać skutecznej opłaty Bonem Turystycznym. Wówczas Ośrodek zwróci wniesioną w gotówce opłatę.

 

 

JAK WYGLĄDA PŁATNOŚĆ BONEM TURYSTYCZNYM ?

Cała procedura jest niezwykle prosta, jest wykonywana wspólnie z Gościem i w jego obecności a wszystko trwa bardzo krótko.

 

1. Po przyjeździe w czasie procedury meldunkowej ale przed rozpoczęciem poytu Gość podaje "KOD OBSŁUGI PŁATNOŚCI"

2. Ośrodek wpisuje w swoim profilu  KOD, KWOTĘ i TYTUŁ PŁATNOŚCI i wysyła rządanie płatności do ZUS. JeżelI kwota nie przekracza dostępnych Goścowi środków z tytułu Bonu Turystycznego to >>>

3. Gość z ZUS otrzymuje sms-em pytanie o akceptację płatności oraz otrzymuje 6-cio cyfrowy jednorazowy kod. Kod ten podaje Ośrodkowi.

4. Ośrodek wpisuje kod potwierdzający w swój profil. Ośrodek natychmiast otrzymuje informację o powodzeniu transacji. Rola Gościa i płatność jest zakończona Osrodek oczekuje na środki z ZUS.

 

JAK UZYSKAĆ BON TURYSTYCZNY LUB KOD OBSŁUGI PŁATNOŚCI ?

Czytelna instrukcja znajduje się TUTAJ